Almanya Çalışma Ziyareti

almanya logo-01

Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu olarak, mezunlarımızı Almanya’nın farklı siyasi partilerinde ve sivil toplum örgütlerinde çalışan Avrupalı paydaşları ile buluşturmayı amaçladığımız Almanya Çalışma Seyahati, Stiftung Mercator işbirliği ile 2017 yılından itibaren düzenlenmektedir. Ziyaretlerimiz, Avrupa kurum ve kuruluşlarının ilk elden gözlenebilmesi ve Türkiye – Almanya ilişkilerinin kurulacak yeni diyaloglar ile güçlenmesi adına Almanya’nın Berlin ve Hamburg şehirlerinde gerçekleşmektedir.


25 – 30 Haziran 2018 Almanya Çalışma Ziyareti

almanyaçalışma

Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu olarak Almanya ziyaretimizi 25 – 30 Haziran tarihleri arasında 11 farklı şehirden gelen 18 mezunumuz ile düzenledik.

Bu ziyaret kapsamında, Berlin ve Hamburg şehirlerinde tarihi, siyasi ve kültürel çalışmalar yaptık. Mezunlarımız ile Hristiyan Demokrat Birliği, Yeşiller Partisi ve Sosyal Demokrat Parti gençlik örgütleri ile temaslar gerçekleştirdik. Almanya Siyasi Eğitim Merkezi, Berlin Nüfus ve Kalkınma Enstitüsü, Wilhelmsburg Enerji Sığınağı ile Hamburg Çevre ve Enerji Bakanlığı’na ziyaretler düzenledik. Ayrıca, Almanya Federal Meclisi’ndeki Türk-Alman Parlamentolararası Dostluk Grubu ile bir söyleşi organize ettik. Ziyaretlerimiz sırasında bu kurumlardan Almanya’da göç ve entegrasyon, devlet örgütlenmesi, siyasi partilerin yapısı, gençlik örgütlenmeleri, enerji politikaları, ve sürdürebilirlik konuları ile ilgili sunumlar dinledik ve fikirlerimizi paylaştık.

 


15 – 19 Mayıs 2017 Almanya Çalışma Ziyareti

WhatsApp Image 2017-05-16 at 09.46.27

Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu olarak ilk Almanya ziyaretimizi 15 – 19 Mayıs tarihleri arasında 10 farklı şehirden gelen 16 mezunumuz ile düzenledik.

Bu ziyaret kapsamında, Berlin ve Hamburg şehirlerinde tarihi, siyasi ve kültürel çalışmalar yaptık. Mezunlarımız ile Hristiyan Demokrat Birliği, Yeşiller Partisi ve Sosyal Demokrat Partisi gençlik örgütleri ile temaslar gerçekleştirdik ve çeşitli sivil toplum örgütlerine ziyaretler düzenledik. Ziyaretlerimiz sırasında bu kurumlardan Almanya’da göç ve entegrasyon, devlet örgütlenmesi, siyasi partilerin yapısı, enerji politikaları, ve sürdürebilirlik konuları ile ilgili sunumlar dinledik ve fikirlerimizi paylaştık.