Ekibimiz

Hakan Altınay | Direktör

Hakan Altınay, Boğaziçi Üniversitesi, Oslo Üniversitesi, New School for Social Research ve Yale Üniversitesi’nde okudu. Global Civics Academy’nin Kurucu Başkanıdır. Altınay’ın 2011 senesinde yayımlanan kitabı, Global Civics, Arapça, Çince, İspanyolca, Portekizce, ve Rusça’ya çevrilmiştir. Küresel ve yerel müştereklerin idaresinde muhabbetin yeri ile ilgilenmektedir.

Prof. Dr. Fikret Adaman | Akademik Danışman

Fikret Adaman, doktora eğitimini Ekonomi dalında Manchester Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde dersler vermektedir. Boğaziçi Üniversitesi Rektörü’ne danışmanlık yapan Adaman’ın ilgi alanları Türkiye’nin Politik Ekonomisi, Türkiye’nin Sosyal Politikaları, Ekolojik Ekonomi ve İktisadi Düşünce Tarihidir.

Kerem Mert İspir | Program Koordinatörü

Kerem Mert İspir, Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. Aynı bölümde Siyasal Kurumlar ve Kentsel Politikalar üzerine çalıştığı yüksek lisans eğitimini tamamladı. İspir, 2012-2015 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak çalışmıştır.

Hazal Acar | Program Asistanı

Hazal Acar, lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamladı. Acar, yerel ve uluslararası kuruluşlarda ekoloji, iklim adaleti, yeşil politika konularıyla ilgili proje ve organizasyonlarda çalışmalar yapmakta ve şiddetsiz aktivizm atölyelerinde yer almaktadır.