Almanya Çalışma Ziyareti

Başlıksız-1-01

Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu olarak, mezunlarımızı Almanya’nın farklı siyasi partilerinde ve sivil toplum örgütlerinde çalışan Avrupalı paydaşları ile buluşturmayı amaçladığımız Almanya Çalışma Seyahati’ni 2017 yılından beri düzenliyoruz. 2017, 2018, 2022 senelerinde Stiftung Mercator, 2019 senesinde Almanya Dışişleri Bakanlığı desteğiyle gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerimiz, Avrupa kurum ve kuruluşlarının ilk elden gözlenebilmesi ve Türkiye – Almanya ilişkilerinin kurulacak yeni diyaloglar ile güçlenmesini amaçlıyor.

 


17 – 21 Ekim 2022 Berlin Çalışma Ziyareti

17-21 Ekim 2022 tarihlerinde düzenlediğimiz Berlin çalışma ziyareti kapsamında Almanya Dışişleri Bakanlığı Türkiye Masası, Almanya Federal Meclisi Türkiye Danışmanı, Yeşiller Partisi vekili ile toplantılar yaptık, birçok sivil toplum örgütü ile bir araya geldik ve çalışmalarına katıldık.

 


24 – 30 Kasım 2019 Almanya Çalışma Ziyareti

IMG_4475

Türkiye’nin 10 farklı şehrinden gelen 18 mezunumuzla gerçekleştirdiğimiz ziyaret kapsamında, Berlin’de Alman Dışişleri Bakanlığı Türkiye Birimi yöneticileriyle Avrupa Birliği, Almanya Federal Meclis Başkanı ile seçmenlerin temsilciliği olarak parlamentonun rolü üzerine toplantı yaptık. Daha sonra Hamburg’da Sosyal Demokrat Parti ve Hristiyan Demokrat Parti’nin gençlik temsilcileriyle görüşmelerde bulunduk ve Çevre ve Enerji Bakanlığı’nı ziyaret ettik.

 


25 – 30 Haziran 2018 Almanya Çalışma Ziyareti

almanyaçalışma

Ziyaretimizi 25 – 30 Haziran 2018 tarihleri arasında 11 farklı şehirden gelen 18 mezunumuz ile düzenledik.

Bu ziyaret kapsamında, Berlin ve Hamburg şehirlerinde tarihi, siyasi ve kültürel çalışmalar yaptık. Mezunlarımız ile Hristiyan Demokrat Birliği, Yeşiller Partisi ve Sosyal Demokrat Parti gençlik örgütleri ile temaslar gerçekleştirdik. Almanya Siyasi Eğitim Merkezi, Berlin Nüfus ve Kalkınma Enstitüsü, Wilhelmsburg Enerji Sığınağı ile Hamburg Çevre ve Enerji Bakanlığı’na ziyaretler düzenledik. Ayrıca, Almanya Federal Meclisi’ndeki Türk-Alman Parlamentolararası Dostluk Grubu ile bir söyleşi organize ettik. Ziyaretlerimiz sırasında bu kurumlardan Almanya’da göç ve entegrasyon, devlet örgütlenmesi, siyasi partilerin yapısı, gençlik örgütlenmeleri, enerji politikaları, ve sürdürebilirlik konuları ile ilgili sunumlar dinledik ve fikirlerimizi paylaştık.

 


15 – 19 Mayıs 2017 Almanya Çalışma Ziyareti

WhatsApp Image 2017-05-16 at 09.46.27

Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu olarak ilk Almanya ziyaretimizi 15 – 19 Mayıs tarihleri arasında 10 farklı şehirden gelen 16 mezunumuz ile düzenledik.

Bu ziyaret kapsamında, Berlin ve Hamburg şehirlerinde tarihi, siyasi ve kültürel çalışmalar yaptık. Mezunlarımız ile Hristiyan Demokrat Birliği, Yeşiller Partisi ve Sosyal Demokrat Partisi gençlik örgütleri ile temaslar gerçekleştirdik ve çeşitli sivil toplum örgütlerine ziyaretler düzenledik. Ziyaretlerimiz sırasında bu kurumlardan Almanya’da göç ve entegrasyon, devlet örgütlenmesi, siyasi partilerin yapısı, enerji politikaları, ve sürdürebilirlik konuları ile ilgili sunumlar dinledik ve fikirlerimizi paylaştık.