Sık Sorulan Sorular

Nasıl başvuru yapabilirim?

Başvurunuzun değerlendirmeye alınması için başvuru sayfasında yer alan formu eksiksiz olarak doldurmanız gerekir. Herhangi bir sorun yaşadığınızda [email protected] adresine e-mail yollayabilirsiniz.

Avrupa Siyaset Okulu eğitimleri ücretli mi?

Hayır, Avrupa Siyaset Okulu’nun eğitimlerine başvuru yapmak ve katılmak ücretsizdir.

Başvuru kriterleriniz nelerdir?

Eğitimlerimiz siyasi partilerde, sivil toplum kuruluşlarında, sendikalarda, yerel yönetimlerde çalışan ya da çalışmayı amaçlayan 25-35 yaş aralığındaki bireylere açıktır. Ek olarak, İstanbul ve Ankara dışından gelen başvurulara öncelik verilir.

25 yaşından küçüğüm/35 yaşından büyüğüm yine de eğitiminize başvurabilir miyim?

Başvurabilirsiniz. Her eğitimimize 35 katılımcı alıyoruz ve bu grup içinde bir yaş dengesi olmasını önemsiyoruz. Bu nedenle, değerlendirme esnasında 25-35 yaş arası başvurulara öncelik veriyoruz.

Lisans ya da yüksek lisans mezunu değilim, yine de başvurabilir miyim?

Başvurabilirsiniz.

Herhangi bir siyasi partide, sivil toplum kuruluşunda ya da yerel yönetimlerde yürütmekte olduğum bir çalışma yok, yine de eğitiminize başvurabilir miyim?

Başvurabilirsiniz. Ancak katılımcıları seçerken, bu kurumlarda tecrübesi olan adaylara öncelik verilir.

Katılımcılarınızı nasıl seçiyorsunuz?

Başvuru dönemi sona erdikten sonra, son başvuru tarihine kadar gelen tüm başvurular toplanır ve değerlendirme komitesine iletilir. Komite her başvuruyu inceler ve başvuru sahiplerinin başvuru formları ile özgeçmişleri üzerinden bir değerlendirme yapar. Bu değerlendirmeyi yaparken, başvuru formuna verilen yanıtlar ile başvuru sahiplerinin bahsedilen kurumlardaki tecrübelerine ek olarak, kurum, şehir, yaş ve cinsiyet dengesi gözetmek için çalışılır. Avrupa Siyaset Okulu adaylar ile telefon ya da Skype üzerinden görüşme yapabilir.

X partisinde/kurumunda çalışıyorum, burada çalışıyor olmam başvuru sırasında benim için bir dezavantaj yaratır mı?

Hayır, yaratmaz. Avrupa Siyaset Okulu bütün başvuru sahiplerinin başvurularını eşit koşullar altında değerlendirir. Değerlendirme aşamasında herhangi bir eksende ayrımcılık yapılması söz konusu değildir.

Uzak mesafeden gelecek olan katılımcılara sunacağınız destekler nelerdir?

Avrupa Siyaset Okulu İstanbul dışından gelecek olan katılımcıların yol masraflarını, en uygun seçenekler üzerinden, üstlenir ve imkanları dahilinde konaklama seçeneği sunar. Konaklama tek kişilik odalarda yapılamaz.

Eğitimi tamamladıktan sonra katılımcılara sertifika veriliyor mu?

Eğitim programlarımızı başarıyla tamamlayan katılımcılara katılım sertifikası verilir.