Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu Kış ve Yaz eğitimlerine ek olarak Bahar Programı’na başlıyor. 35 yaş üstü olan, İstanbul’da ikamet eden ve siyaset ile ilgilenenlere açılacak olan bu program için 15 Şubat 2016 Pazartesi günü tarihi itibariyle başlayan başvurular, 11 Mart Cuma günü son bulacak. Program 23-24 Nisan, 7-8 Mayıs ve 21-22 Mayıs 2016 tarihlerinde olmak üzere 3 ayrı haftasonunda Boğaziçi Üniversitesi’nin Kilyos Kampüsü’nde gerçekleşecek. Program kapsamında Boğaziçi Üniversitesi’nden ve diğer üniversitelerden önde gelen akademisyenler ve uzmanlar ders verecek. Katılımcıların konaklama ve yemek masraflarını Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu üstlenecek.

Başvuru Yöntemi:

İlgili adayların  buradan edinecekleri başvuru formunu özgeçmişlerini de ayrı bir dosya olarak ekleyerek [email protected] adresine göndermeleri gerekmektedir. Son başvuru tarihi 11 Mart Cuma günü saat 17.00’dir. Bu tarihten sonra gönderilen başvurular dikkate alınmayacaktır.

Kısa listeye kalan adaylar 19 Mart 2016 Cumartesi günü internet üzerinden yapılacak olan sınava davet edileceklerdir.

Gelen başvurular arasından bir değerlendirme yapılacak ve programa 30 kişi kabul edilecektir. Sonuçlar 23 Mart 2016 tarihine kadar e-mail yoluyla başvuru sahiplerine ilan edilecektir.