Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu, siyaset ile ilgilenen gençleri eğitim programına davet ediyor. 

İlk eğitimini 1-10 Eylül 2014 tarihleri arasında gerçekleştirmiş olan Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu, ikinci eğitimini 1 -8 Şubat 2015 tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirecektir. Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu, Avrupa Konseyi’nce desteklene ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde okulların katıldığı Avrupa Siyaset Okulları Ağı’nın bir parçasıdır.

Okulumuzun müfredatı Avrupa norm ve kurumları, hukuk ilkeleri, insan hakları ve demokrasi gibi temel konulara ek olarak; ekonomik büyüme, eğitim, çevre, kadın ve kent politikaları gibi uzmanlık alanlarını içermektedir. Ayrıca, deneyimlerinden faydalanmak için farklı görüşlere sahip siyasetçilerle ile söyleşiler düzenlenecek ve katılımcılara ileriki çalışmalarında yardımcı olacak becerilerle ilgili eğitimler verilecektir.

1 hafta sürecek olan bu eğitim programında Boğaziçi Üniversitesi’nden ve diğer üniversitelerden önde gelen akademisyenler ve uzmanlar ders verecektir.

Koşullar

Eğitime başvuru ve katılım ücretsizdir. Katılımcılarımızın kalacak yer ve yemek masrafları tarafımızca karşılanacaktır. Uzak mesafeden gelecek olan katılımcılar için sınırlı miktarda seyahat desteği mevcuttur.

Eğitimi başarıyla tamamlayanlara Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu’nun  sertifikası verilecektir.

Kimler Başvurabilir?

Okulumuzun Şubat ayındaki eğitimine, hali hazırda siyasi partilerde, sivil toplum örgütlerinde, yerel yönetimlerde, sendikalarda çalışmakta olan veya çalışmayı planlayan 25-35 yaş arasındaki gençler başvurabilir. Programımız 35 kişiliktir. Gelen başvurular arasında bir değerlendirme yapılacaktır. İstanbul ve Ankara dışındaki şehirlerden gelen başvurulara öncelik verilecektir.

Nasıl Başvuru Yapılır?

Başvuru formunu buradan (Süre Doldu) edinebilirsiniz. Başvuru formunu eksiksiz doldurarak, CV’niz ile birlikte [email protected] adresine göndermeniz gerekmektedir.

Son başvuru tarihi 15.12.2014 Pazartesi günü saat 17.00’dir. Yapılan başvurulara 22 Aralık 2014 gününe kadar cevap verilecektir.

Sorularınız için [email protected] adresine e-mail atabilir veya 0212 225 67 80 numaralı telefondan arayabilirsiniz.