Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu yeni eğitim programı için başvurularını açtı! 

Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu Kış 2016 eğitimini 31 Ocak – 7 Şubat 2016 tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirecek.

Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu’nun müfredatı Avrupa norm ve kurumları, hukuk ilkeleri, insan hakları ve demokrasi gibi temel konulara ek olarak; ekonomik büyüme, eğitim, çevre, kadın ve kent politikaları gibi uzmanlık alanlarını içermektedir. Ayrıca, program kapsamında deneyimlerinden faydalanmak için farklı görüşlere sahip siyasetçilerle ile söyleşiler düzenlenecek ve katılımcılara ileriki çalışmalarında yardımcı olacak becerilerle ilgili eğitimler verilecektir.

1 hafta sürecek olan bu eğitim programında Boğaziçi Üniversitesi’nden ve diğer üniversitelerden önde gelen akademisyenler ve uzmanlar ders verecektir. 

Koşullar

Eğitime başvuru ve katılım ücretsizdir. Katılımcılarımızın kalacak yer ve yemek masrafları tarafımızca karşılanacaktır. Uzak mesafeden gelecek olan katılımcılara kısmî seyahat desteği verilecektir.

Eğitimi başarıyla tamamlayanlar Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu’nun ve Avrupa Konseyi’nin sertifikasını almaya hak kazanacaktır. 

Kimler Başvurabilir?

Okulumuzun Şubat ayındaki eğitimine, hali hazırda siyasi partilerde, sivil toplum örgütlerinde ve yerel yönetimlerde  çalışmakta olan veya çalışmayı planlayan 25-35 yaş arasındaki gençler başvurabilir. Programımıza maksimum 35 kişi kabul edilecektir. Gelen başvurular arasında bir değerlendirme yapılacaktır. İstanbul ve Ankara dışındaki şehirlerden gelen başvurulara öncelik verilecektir. 

Nasıl Başvuru Yapılır?

Başvuru formunu buradan edinebilirsiniz. Bu formu eksiksiz doldurarak, CV’niz ile birlikte [email protected] adresine son başvuru tarihinden önce göndermeniz gerekmektedir.

Son başvuru tarihi 27 Kasım 2015 saat 17.00’dir. Bu tarihten sonra gelen başvurular dikkate alınmayacaktır. Kısa listeye kalan adaylar 5 Aralık 2015 Cumartesi günü yapılacak olan online sınava davet edilecektir. Sınavın saati sonradan bildirilecektir.

Sorularınız için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.